| Arnold2893 a întrebat:

In cat timp se dezvolta abomenul meu?

Fac asa:

- 5 zile pe saptamana 7 exercitii diferite [si cu ajutorul greutatilor]pentru abdomen, 20 repetari 2 serii.

- mananc aproximativ 1700-1800 calorii + ce ard la antrenament[fotbal - am antrenament de 4 ori pe saptamana]

- mananc lactate, oua, carne de >pui...-proteine

- beau o data la 3-4-5 zile un pahar de 250 ml suc de pofta.[nu intotdeauna]

- am putina grasime pe abdomen care se va arde incet incet.

- se vad primele 4 patratele sa zic asa...cat de cat bine.

VREAU UN SIX PACK foarte frumos!

Am 15 ani.

Funda raspunsului bun!

1 răspuns:
| StanAlin a răspuns:

Depinde si de musculatura ta si de cat de corect lucrezi. Nu e bine sa lucrezi zilnic abdomen deoarece muschiul daca repeta de multe ori o miscare [exercitiile pentru abdomen] le retine si la un moment anume o sa le faca fara ca el sa se dezvolte. Sfatul meu este sa lucrezi toti muschii corpului, faci de 2 ori pe saptamana abdomen. Asa am facut si CAM IN 6 LUNI erau foarte vizibile chiar si cand nu eram incordat, dar eu am avut si un mic strat de grasime. Acum depinde si de odihna, corectitudinea exercitiilor, hidratare[foarte importanta in timpul antrenamentului] deci poti sa faci acele "six pack" poate chiar in 4 luni.
Bafta!