| anoneueu95 a întrebat:

In cat timp se vad efectele creatinei.
Folosesc http://www.megaproteine.ro/Creatina/Muscletech-100-Ultra -Pure-Creatine/

6 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Dupa prima luna o sa sesizezi schimbari. Creste forta, volumul muscular si favorizeaza cresterea in greutate.
Sa o administreazi cu un fres de portocale sau o lingura de miere ca si sursa de carbohidrati.
Bafta!

| florynmondialul a răspuns:

Dupa 2 zile(faza de incarcare) ai o energie mai mare cat despre volumizarea musculara cam intr-o luna!

| NDC12 a răspuns (pentru florynmondialul):

Eu unul zic ca faza de incarcare e pentru marketing, 5 grame / zi e suficient, parerea mea.

| florynmondialul a răspuns (pentru NDC12):

Nu chiar deoarece corpul nu poate asimila o cantitate mare de creatina necesara pentru a sustine un efort continuu la sala! corpul are nevoie sa se incarce cu creatina ca nivelul de creatina din corp sa fie crescut! ceea ce ai zis tu este adevarat asta dupa incarcare! plus ca de ce ar fi marketing? caci nu este nevoie decat de 2-3 zile pentru faza de incarcare iar creatina nu este scumpa! asta in ideea de a te face sa cumperi mai multa!

| florynmondialul a răspuns (pentru florynmondialul):

10gr in primele 2 zile iar dupa aceea 5gr pe zi

| NDC12 a răspuns:

Asta depinde de tine, dar in 3-4 saptamani ar trebui sa vezi ceva.