| oana12345678900 a întrebat:

In cat timp se vad rezultatele unor exercitii anticelulitice?

4 răspunsuri:
| MioaraParalescu a răspuns:

Ce exercitii anticelulita faci tu?

| oana12345678900 explică (pentru MioaraParalescu):

Genoflexiuni(35) si inca cateva tipuri(cate 10 fiecare) in fiecare zi

| MioaraParalescu a răspuns (pentru oana12345678900):

Sa stii ca genoflexiunile,abdomenele etc nu sunt anticelulita, alea sunt pentru tonifierea si cresterea masei musculare.
Tu daca vrei sa scapi de kg in plus trebuie sa:alergi, inoti, sa sari coarda, sa mergi cu bicicleta.Astea se numesc exercitii cardio si astea sunt pentru slabit,nu abdomenele si genoflexiunile si flotarile laughing
Bineinteles daca mananci mult degeaba faci si exercitiile astea,trebuie sa ai o dieta mai putin bogata in calorii, asta inseamna fara ciocolati si napolitane laughing
Poti manca carne slaba de pui, peste, curcan, iepure+salate si supe si sa te mentii intr-un deficit caloric pentru o perioada de timp pana cand esti multumita de rezultate.
Sa fii intr-un deficit caloric inseamna sa iei mai putine calorii decat corpul tau are nevoie adica daca tu ai nevoie de 2000 de calorii pe zi tu sa iei doar 1700-1800, bine aici am dat doar un exemplu pentru ca eu nu stiu ce inaltime si ce greutate ai sa stiu cam de cate calorii ai avean nevoie.
Pare complicat dar nu e laughing
Si ca sa iti raspund concret la intrebarea ta, cu exercitiile care le faci nu o sa vezi nici o diferenta prea mare nici intr-o perioada lunga de timp.
Fa ce ti-am explicat eu aici si atunci o sa vezi rezultate.

| Deliiiia a răspuns:

In cateva luni, nu te astepta la rezultae spectaculoase.