| mbzba a întrebat:

In caz ca folosesc proteine si peste vreo 2-3 ani nu o sa mai frecventez sala muschii se vor lasa? Daca nu ce proteine mi-ati recomanda? 17 ani 1.83 74kg

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu MANANCI => folosesti proteine. Deci evident ca NU se vor lasa.

Si ca fapt divers, e IMPOSIBIL sa se "lase" muschii, doar grasimea se lasa si atarna.

Mai citeste o carte de anatomie.

| AntrenorFitness a răspuns:

In cazul in care nu vei mai merge la sala, e simplu: regresezi! Tot ce ai muncit se duce incet, incet. E vorba de atrofie musculara si hipertrofie musculara.
Nici un rol nu au suplimentele in acest joc. Totul tine de anatomie...
Sa revin la intrebare, daca vrei sa cresti in greutate si masa musculara iti recomand un gainer bun.
Spre exemplu up your mass http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/MHP-Up-Your-Mass-2270g/
Bafta!

| vRemi a răspuns:

Confunzi proteinele cu steroizii, proteinele ajuta, de la steroizi se lasa muschii, oricum muschii nu se vor lasa, dar nu vor mai fii asa de mari deoarece nu mai sunt obisnuiti cu antrenamentul.