| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

În caz de egalitate de puncte (84) cine castiga Campionatul în LA LIGA (SPANIA ) dintre echipele Real Madrid și Atletico Madrid? Și care este criteriul principal de departajare după numărul de puncte?

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Meciurile directe reprezinta primul criteriu de departajare in La Liga, in caz de egalitate de puncte Real e campioana, are avantaj in meciurile directe cu Atletico. I-a batut 2-0 acasa si au facut 1-1 in deplasare cu ei.

| Invictusman a răspuns:

Pff ce prostie am făcut. Am pus eibar - Barcelona 2 solist, și Messi nu joaca și au mulți jucători importanți ce nu joaca, ma s-o dus biletul naibii sad

Câștiga cea care o câștigat în rezultatele directe dintre cele doua.
Pff ce prostie am făcut frate o sa pierd biletul rolling on the floor
Bine și la meciul real Madrid cu villareal am pus X2
Și Valladolid cu atletico Madrid am pus 2 solist.
Am jucat la risc ca să am cota mai mare.
Barcelona parca vad ca face egal sau pierde laughing
Eu fac pariu cu tine ca atletico câștiga azi campionatul și Barcelona risca sa termine pe locul 4 dacă bate Sevilla.