| Goldenboy97 a întrebat:

Informatii nutritionale pentru 100g cascaval(de vaca) 50% grasime?

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Cascavalul este unul din alimentelepreferate ale romanilor, bogat in substante precum calciu, fosfor, zinc sau vitamina B, el are un rol important in formarea oaselor si smaltului dintilor.
Uite beneficiile cascavalului:
- Intareste dantura.
- Intareste sistemul osos.
- Asista organismul in formarea oaselor si smaltului dintilor.
- Stimuleaza formarea sangelui.
- Stimuleaza absorbtia nutrientilor.
Informatii nutritionale pentru 100 de grame de cascaval:

- 334 kcal.
- Grasimi: 25 grame.
- Carbohidrati: 1 gram.
- Proteine: 24 grame.
Devantajul cascavalului:
- Contine mult colesterol.
Sper ca te-am ajutat
Ceau!

4 răspunsuri:
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Auzii retardat esti tu eu am scris despre 100 g cascaval nu despre 50% din 100 g. Si daca stam sa ne gandim daca erai tu mai inteligent ii spuneai primul. Acum cine-i retardatul? Citeste si tu tot si dupa comentezi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Λησηумσцѕ):

El a intrebat despre cascaval cu 50 % grasime. Tu ai dat copy/paste ( ca ai ZERO cursuri de nutritie facute la viata ta ).

Si ai uitat sa adaugi sursa de COPY/PASTE.

| Λησηумσцѕ a răspuns (pentru Cosmin86):

Inteligentule i-am spus si despre 100 g cascaval. Dar nu stau sa imi bat capul cu tine. (pierdere de timp)

| Cosmin86 a răspuns (pentru Λησηумσцѕ):

Tot nu ai inteles ce am zis. el a intrebat de 100 gr cascaval cu 50 % grasime, NU cu 25 % cum ai gasit tu pe net.

p.s. : te-ai documentat serios de fiecare chestie LA LINIUTA de acolo? ca multe sunt ABERATII.

Copil PAMPALAU SI FIRAV, explica el despre nutritie!