| Alex955 a întrebat:

Întreb pentru cei care fac sau au făcut. Genoflexiunile dau roade dacă faci zilnic?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, dau roade daca faci 200 de genoflexiuni in 10 minute.
Daca le faci in 2 ore, nu mai dau nici o roada...ca nu arzi nimic.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sincer, la mine, combinate cu deficit caloric si efort fizic intens, genuflexiunile de diferite tipuri si exercitiul "plank" au dat ceva rezultate. Le fac cam de 2 luni, dar nu zilnic si, pot spune, ca vad ceva diferente. Abdomenul a prins o oarecare forma, evident, nu sunt patratele, insa e mult mai bine decat inainte. Picioarele la fel. Le simt puternice si pot spune ca ma ajuta mult mai mult pe terenul de tenis.

| aXy99 a răspuns:

Daca vei creste treptat numarul de repetari (facand fiecare set pana la epuizare) si adaugand greutati, da. Facute sa fie facute, cand ai chef si cate repetari vrei, fara greutati, sunt egale cu 0.

| aXy99 a răspuns:

De ce i-ai dat funda? Nu faci nimic cu 200 de genuflexiuni in 10 minute. Faci cu 40-50 in 10 minute daca faci cu greutate. Fara greutate e egal cu 0. Sunteti niste idioti care habar nu aveti sa apreciati un raspuns de calitate si dati funda celor mai eronate si dezinformative raspunsuri.