| TheBoyTheCool24 a întrebat:

Întrebare pentru cei ce practică calisthenics ( street workout ), 90 Degree Hold este același lucru cu Elbow Lever?

Răspuns Câştigător
| Apokales a răspuns:

Nu practic, dar din cate am observat, din curiozitate dupa ce ai pus intrebarea, in executarea unui Elbow Lever se foloseste de coate pentru a stabiliza corpul, le infige in abdomen oarecum. Pe cand in 90 degree hold sta pur si simplu in maini.

| TheBoyTheCool24 explică (pentru Apokales):

Îmi aduce aminte și de full planche, cu toate că ăla e mai greu decât amândouă laughing

| Apokales a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Practici calisthenics?

| TheBoyTheCool24 explică (pentru Apokales):

Da, cam de vreo 3 ani, dar am început să mă antrenez și pentru skill-uri în ultimele luni. Tu?

| Apokales a răspuns (pentru TheBoyTheCool24):

Eu, nu. Am o mica sala de forta acasa cu gantere, fac cateva circuite metabolice pentru slabit, am incercat sa alerg, dar nu am pe unde. Am luat o bicicleta stationara, dar m-a plictisit si m-am lasat, iar acum vreau sa ma reapuc de bicicleta, macar o data pe saptamana de dragul conditiei fizice.

| TheBoyTheCool24 explică (pentru Apokales):

Mult succes!