| matrixplode a întrebat:

Intrebare pentru culturisti?
Care antrenament e mai bun?

Luni : piept
Marti : biceps
Mercuri:spate
Joi : umeri
Vineri : triceps

Luni : piept, triceps
Marti : spate, umeri, trapez
Mercuri : biceps, antrebrat
Joi : piept, triceps
Vineri :spate, umeri, trapez
Sambata:biceps, antrebrat

Ideia este ca cum este mai bine sa lucrezi cite o
grupa de muschi pe zi sau sa repeti grupele de muschi
de mai multe ori pe saptamana?

3 răspunsuri:
| GrizzlyRO a răspuns:

Mai bun este al 2-lea deoarece lucrezi de mai multe ori pe saptamana aceeasi grupa. Dar eu iti recomand alt program!
Luni : Piept umeri
Marti : Spate trapez
Miercuri : Biceps triceps antebrat
Joi: piept umeri
Vineri : spate trapez
Samabata : biceps tricpes antebrat ( optional bagi si niste picioare te ajuta mult )

| AliceThai a răspuns:

Depinde, dar din cate stiu eu ca e regula de baza: nu te suprasolicita ca ai sa scazi in greutate (si volum, evident) in loc sa faci musculara. Cineva mi-a spus ca aici http://www.bodybuilding.com/guides/ poti sa-ti faci un program de culturism bun.

| cardeala89 a răspuns:

Depinde din ce categorie faci parte ...ectomorph,endomorph sau mesomorph