| anonim_4396 a întrebat:

Salute care din urmatoare credeti ca e un program mai eficient de antrenament? Luni: spate+triceps Marti: piept+umeri Vineri: spate+biceps Sambata: picioare Luni: piept+biceps Marti: spate+triceps Vineri: umeri+trapez Sambata: picioare Mentionez ca vreau sa am un spate mare si stiu ca se poate lucra de doua ori pe saptamana.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Stii prost. spatele se reface greu, e ditamai grupa. eu recomand chiar odata la 10 zile, daca ii dai intens.

Dar fa doar spate la un antrenament, combinatia spate+triceps mi se pare slaba.

Ce alimentatie ai?

| suMRed34 a răspuns:

Spate ar trebui sa faci fara alta grupa musculara, o data pe saptamana. ai putea sa lucrezi :
Luni: spate
Marti : piept + umeri
Vineri : picioare
Sambata : biceps+triceps+trapez.
Parerea mea, sper sa iti fie de folos.

| rafa1987 a răspuns:

Fa-ti un program normal antreneaza toate grupele, sau vrei sa fi in spate cat un simbru si de la teral cat un timbru happy