| matrixplode a întrebat:

Intrebare pentru culturisti?
Tot ma lovesc de intrebarea asta de mult timp
Daca pot sa fac de 2 ori pe saptamana aceiasi grupa musculara

Am citit undeva ca e bine si ca te dezvolti mai rapid

In alta parte am citit ca nu e bine deoarece nu este timpul necesar
pentru recuperarea muschilor

Daca de exemplu fac programul asta voi avea rezultate
in cresterea masei?

Luni : piept, triceps
Marti : spate, umeri, trapez
Mercuri : biceps, antebrat
Joi : piept, triceps
Vineri : spate umeri, trapez
Sambata : biceps, antebrat
Duminica: odihna
daca nu dati alta propunere pentru a creste mai repede
timp am destul

2 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Programul tau de antrenament nu e prea bun pentru ca nu prea ai destula pauza de exemplu :
Eu zic sa antrenezi bicepsul cu pectoralii, si spatele su tricepsulwinking
Si mai cred ca asta e un program bun de antrenament pe care ar trebui sa il incerci
Luni - dimineata Pectorali - Biceps
- seara Umeri - Antebrat
Marti- dimineata Spate - Triceps
- seara Trapez -...

Poti sa antrenezi si picioarele, genuflexiuni cu haltera sau ceva de genu
Plus ca trapezul nu e o grupa prea importanta, poti sa o antrenezi la antrenamentul spatelui 2 serii sau 3

| MG4Life a răspuns:

Pentru cresterea masei sunt niste exercitii extraordinare, mult noroc si bafta in cresterea masei musculare, mai mult nu ai nevoie!