| LovellyAngel a întrebat:

Kangoo Jumps sau Aerobic? Care tonifiaza mai mult corpul? Dupa cat timp se vad rezultate? As vrea sa merg si eu la sala, dar nu pot alege dintre acestea doua... Orice informatie este bine-venita!

4 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Eu as merge pe aerobic... kangoo jumps mi se par asa doar de fun.

| MiniDia a răspuns:

Eu recomand Aerobic...il practic, am fost si la Kangoo Jumps si mi se pare greu. La Aerobic sunt bune rezultatele, ma simt mai bine si corpul e tonifiat. La Kangoo am auzit ca nu e prea indicat sa tot sari pentu glezne. Eu iti recomand Aerobic, sau Step(am fost si e o miscare excelenta) Fitball Dance, Zumba...Ce iti place happy Sper ca te-am ajutat big grin

| LovellyAngel explică (pentru MiniDia):

Eu am citit pe net ca (virgula) Kangoo jumps ajuta la prevenirea celulitei... SI pe mine asta ma intereseaza mai mult, si sa imi intaresc putin carnea pe mine big grin

| rlkmm a răspuns:

Kangoo nu e doar de fun. e greu, doare, ustura muchiuletii, iti pierzi rasuflarea, trebuie sa tragi tare, dar merita! este sportul aerobic cu cel mai mare consum de calorii (intre 800 si 1000 pe curs) si contrar opiniilor total neinformate si habarniste care s-au postat aici, este benefic pentru incheieturi, coloana si pozitie. Arcurile absorb socul impactului din saritura cu 80% fata de incaltamintea normala de sport (gen amortizoarele de la rotile masinii). Arde celulita mai repede pentru ca activeaza sistemul limfatic si pentru cine se tine de cangureala si merge de 2-3 ori pe saptamana, rezultatele se vad din prima luna...eu am facut si step cateva luni si kangoo... si nu as mai renunta la sarituri pentru ca simt pe pielea mea rezultatele!