| Andreea7000 a întrebat:

La care sport obosesti si depui mai mult efort dintre înot și judo?

11 răspunsuri:
| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns:

Inot, si nu te intalti daca faci un sport, depinde de genetica

| Petrica1605 a răspuns (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

Ba da... te inalti. In principal te inalti la Inot si la Basket.

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns (pentru Petrica1605):

Un mare mit, la basket se duc cei care sunt deja inalti, la inot si mai mare mit

| Andreea7000 explică (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

O sa aflu eu daca te inalti cu adevărat pentru ca o sa incep sa fac înot.

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns (pentru Andreea7000):

Daca ai sub 18 ani o sa te inalti oricum pentru ca esti in crestere

| Anonim000000003333 a răspuns:

As spune ca efortul este depus in egala masura, desi judo este cam greu daca esti fata.

| CristianM22 a răspuns:

Sincer, eu am facut inot, te omoara la inceput.
Pentru mine inotul este un sport foarte bun, poate unul din cele mai bune sporturi:
-nu transpiri
-ai contact cu apa, mie, sincer, imi place mult apa
- iti antrenezi fiecare muschi
-te distrezi
-incerci lucruri noi: sarituri, tipuri de inot, etc.
Sper ca te-am ajutat

| Cosmin86 a răspuns (pentru CristianM22):

De fapt transpiri, dar apa iti spala transpiratia happy

| Le0Balen a răspuns:

Buna,sunt multe sporturi care te obosesc precum handball,
Eu joc de 3-4 ani handball si tot obosesti
sa stai sa alegi din poarta a terenului este destul de greu si dureaza destul de mult, ai timp sa respiri doar pe semicerc

| Petrica1605 a răspuns:

Depinde la care doresti sa mergi. Daca doresti un sport in care sa inveti sa lupti, sa dobandesti artele martiale, si chestii te sfatuiesc sa mergi la Judo. La incepatori efortul este unul mediu, pentru inceput, am facut si eu Karate un timp, si la inceput inveti tehnicele de baza, este asemanator cu Judo-ul. Dar daca vrei sa te dezvolti, iti recomand cu incredere inotul, acolo te vei inalta foarte mult, vei invata sa inoti foarte bine, si find fata ( dupa numele tau ) vei avea mult mai multe sanse aici sa te duci la concursi si toate cele. Succes!

| Andreea7000 explică (pentru Petrica1605):

Chiar vreau să mă înalț si ar fi drăguț să merg si la concursuri. happy