| DBoy a întrebat:

La ce te ajuta extensiile?(ma refer la exercitile fizice).

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

La extensia bratelor lucrezi tricepsii ( ex. extensie cu gantera ), la extensia piciorului lucrezi cvadricepsii. Alte extensii nu mai stiu, daca vrei ceva concret spune.

| Officialme93 a răspuns:

Depinde ce extensii. Sunt extensii, mai bine zis fandari. Cand te lasi ba pe o parte ba pe alta cu picioarele in alteral. Acestea sunt bune pentru incalzirea masei musculare. Si sunt extensiile in sine care se fac cu extensoru. Acelea sunt pentru dezvoltarea muschiilor.Cel mai bine iti lucreaza spatele la aceste exercitii. Sper ca ti am fost de ajutor

| Cosmin86 a răspuns (pentru Officialme93):

Nu chiar, extensii si fandari sunt exercitii diferite, ambele sunt eficiente cand sunt facute cu greutati si ambele lucreaza cvadricepsii.