| VallyN a întrebat:

Am 15 ani, baiat si vreau sa aflu daca exercitile fizice care solicita destul de mult corpul pot opri cresterea corpului...eu am 1, 73,exercitile? Vreau sa stiu daca pot incepe de la varsta aceasta exercitile fizice ce solicita corpul mult, sau sa astept pana pe la 20 de ani? Ca am inteles pe in jurul varstei de 20 ani cresterea se cam opreste?!?

Răspuns Câştigător
| SQueeZer a răspuns:

Stai linistit, poti incepe de acum. Eu am inceput de la 14 ani (Varsta minima recomandata) cu exercitiile la sala in fiecare zi. Acum am 16 ani si nu mi-a oprit cresterea.
Atentie! Nu te complica sa faci UMERI. Aici sigur iti va opri cresterea. Nici eu nu prea fac, rar si nu ma fortez prea tare. Succes!

| VallyN explică (pentru SQueeZer):

Multam',m-ai linistit...

1 răspuns: