| RockOut4ever a întrebat:

Luni ma duc pentru prima data la sala. Ce ar trebui sa am in vedere? E ok sa port tenisi la sala?

PS: Dau fundita.

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva lejer ca sa nu te incomodeze, treinung, ceva mulat-depinde de preferinte, pantofi sport.

| Weider a răspuns:

Nu conteaza ce raspund ceilalti utilizatori, pentru tine! Conteaza sa ai haine comode, cu care sa poti face sport fara sa te deranjeze hainele. Foarte bine ca faci sport, altii comenteaza si pusca seminte in fara monitorului.

| hibrid112 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa faci timp de 1 sapt 2 program de tip circuit adica sa lucrezi fiecare grupa cate putin in asa fel incat sa ti sa obisnuiasca muschii>

| Thewitcher a răspuns:

Da este ok sa porti tenisi la sala.Cred ca si adidasi e ok.Acum,pentru ca e prima data cand mergi la sala, incearca sa nu te fortezi foarte mult.Incearca s nu faci mai mult decat poti

| GiGoLoEuRoPeAn a răspuns:

Pentru antrenament recomand niste incaltari usoare sa te simti cat mai lejer in ei si tenisti sunt putin grei si te incomodeaza in timpul antrenamentului.Cum iti consumi energia e strict treaba ta.Recomand pentru orice miscare facuta sa dai tot ce poti deoarece aceasta munca se va realiza in timp.Ca si sportivii de performanta de azi. Dupa in calzire curg deja apele de pe ei.

| fngprs a răspuns:

E ok eu am mers in pantofi cu care mergeam de obicei in oras laughing un sfat bun pentru viitor nu te forta si pentru energie nu iti lua energizant fa-ti un ceai de ginco biloba sau ginseng (il gasesti in magazine naturiste) si pune in el 4-5 patratele de glucoza si nici un pic de zahar o sa fie dulce de la glucoza lasale sa se topeasca si o sa ai multa energie

| laurB a răspuns:

E okei sa poti tenisi, poti sa porti si adidasi sunt buni si aia.Pentru ca o sa fie pentru prima data ca mergi la sala nu trebuie sa faci din prima zi o grupa anume,incerca sa faci de toata sa inveti cat de cat cum se executa exercitile,nu te obosi prea tare, sfatul meu e ca sa faci de toate toata saptamana si numai de saptamana vitoare sa iti faci un program anumehappy sa incerci sa nu faci grupe meri intr.o zis... Poti sa faci asa: Luni:piept, Marti:picioare, Miercuri:spate, Joi:trapez si umeri si Vineri:biceps si triceps... sper sa iti fie de ajutorhappy

| cristi1505 a răspuns (pentru laurB):

Si abdomenul+oblicii unde sunt?

| laurB a răspuns (pentru cristi1505):

Eu abdomene fac in fiecare zi...

| cristi1505 a răspuns (pentru laurB):

Pai nu e bine sa faci in fiecare zi! Maxim de doua ori pe saptamana pentru a avea timp de refacere si de crestere.Tu faci supraantrenament deci vei creste greu si asa se va intampla si cu celelalte grupe deaorece, tu lucrand abdomenul zilnic, el iti cere mereu proteine pentru rafacere si asa nu iti vor mai creste nici celelalte grupe deoarece nu vor avea suficente proteine.De 2 ori pe saptamana abdomenul si e suficent.

| bogdan2002rom a răspuns:

E ok.depinde pentru ce