| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajuta la ceva muschii abdominali adica patratelele sau doar sa arate corpul frumos? Si mai am o intrebare daca bag 30 de flotari la 11 ani este bine sau pot fi afectat cu ceva?

3 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Muschii abdominali (abdomenu) ajuta la o fixare mai buna a coloanei. Cauta pe net si o sa gasesti informatii. La a 2-a intrebare nu cred ca e o problema. Nu trebuie sa te sablonezi, sa faci 30 de flotari juma de an, dar nici sa avansezi imediat. Avand in vedere ca esti inca mic, incepe cu 30-50, dupa o luna sari la 50-75 si tot asa, la fiecare luna sa cresti. Corpului ii trebuie un timp sa se obisnuiasca, cand se obisnuieste cu 50 de flotari cresti nr.

| Liviutz98 a răspuns:

Muschii abdominali sa arati binewinking Dar merita. Flotari fa cum ti-a is GEORGE

| GEORGE a răspuns:

Ma baiatule, ce nu intelegi ti-am mai zis si aseara ca poti sa bagi cate vrei tu, adica cate poti ca daca tu vrei sa bagi 100 si nu poti decat 30... nu te obliga nimeni sa te fortezi
incearca sa faci din ce in ce mai multe pe zi ce trece stii, azi faci 20, maine 25 si tot asa.