| DCSHOE a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta macar cu un sfat.As vrea sa am un abdomen frumos, definit, dar ma cam lupt cu chestia asta de cateva luni. Paine alba nu mananc, mananc doar neagra, prajeli, dulciuri nu mananc.mananc mancare usoara, fac multa miscare si exercitii speciale pentru muschii abdominali. Pana aici ati spune ca totul e ok, dar nu e straight face eu am doar 2 patratele asa putin vizibile, dar in rest abdomenul e plat si nu imi place. Vreau sa se vada macar ceva muschi acolo sad Si nu stiu unde gresesc straight face Ma puteti ajuta cu un sfat? Daca il incordez e tare, se simt patratelele, dar nu sunt vizibile.
PS: Sunt fata!

8 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Fara suparare,dar Iaaaac, nu e prea frumos ca o fata sa aiba patratele, mie nu prea imi plac, totusi eu iti sugerezi sa faci o proba cu acest site, ai exercitii si multe altele, studiaza-l;) http://www.flatbellyprogram.com/ro/be/index.html#tabs-1

| DCSHOE explică (pentru BeHappyOriceArFi):

Nu ma refer la patratele ca la baieti, daca intri pe nea google vezi acolo cum ar fi un abdomen la o fata... Sa fie ceva muschi acolo. Sa nu fie bas plat straight face

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru DCSHOE):

Stiu cum e, dar cand ai spus ca ai patratele si ca e tare am crezut ca esti baiat, daca nu spuneai ca esti fata iti dadeam exercitiile astea http://www.youtube.com/watch?v=nWZkRFWsxBM&feature=fvwrel astea sunt de nivel 5(profesionisti), totusi daca esti fata incearca site-ul pe care ti l-am dat;)

| andrey663 a răspuns:

Ai facebook.sa-ti vad muschii?

| jACKiLLdARK a răspuns:

Iti lucrezi toate grupele abdominale? adica, faci crunch-uri, ridicari partiale, ridicari de genunchi etc?

| DCSHOE explică (pentru jACKiLLdARK):

Fac crunch-uri, ridicari de genunchi, mai fac un fel, incerc sa explic: stau in pozitia de crunch, dar cu cotul stang incerc sa ajung la genunchiul drept si invers. Sper ca ai inteles. In rest mai fac planking feminin tongue

| jACKiLLdARK a răspuns (pentru DCSHOE):

Pai ce spui tu e ca in manual : nimic gresit. poate asa e fizionomia ta. Poate nu se reliefeaza muschii in cauza indicelui de grasime.Incearca sa cauti pe site-uri de specialitate "dieta hipocalorica si hiperproteica".

| Blond10 a răspuns:

Fa inot si vei avea un abdomen trasnet.