| lbbcz a întrebat:

Mă mai pot înscrie la fotbal, baschet etc daca am 16 și 8 luni sau este prea târziu?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ca si varsta sigur ca te poti inscrie, doar vrei sa faci ceva amatoricesc nu sa devii neaparat profesionist, insa nu prea te ajuta inaltimea daca vorbim de bachet https://www.tpu.ro/......time-1-71/
poti incerca mai bine la fotbal!

| Violleta2022 a răspuns:

Asta iti poate spune numai un profesor/ antrenor de baschet care te va testa intai, sa vada daca ai talent.

In fiecare judet din tara exista un club sportiv care are sala de sport si anternori pentru diverse sporturi. Acolo trebuie sa mergi si sa ceri sa fi testat, la detenta in principal, fiindca tu esti foarte micut de inaltime pentru un jucator de baschetbalist, dar daca denenta (saritura in inaltime, pe verticala) este foarte mare, atunci ai toate sansele sa fii acceptat in echipa.

Pentru fotbal, va trebui in altfel de testare fizica, dar tot un antrenor de fotbal iti poate spune daca ai talent si poti practica fotbalul.

| ReddY25 a răspuns:

Poți încerca la fotbal, dar la baschet nu, cum am scris și mai devreme