| WeAreLegion a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un program de sala cu structura,luni,marti/joi,vineri? Nu imi vine nici o idee, funda celui mai bun!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Uite jurnalul meu :
http://www.culturism.ro/......gina1.html

Ai acolo 3 antrenamnete diferite si 3 planuri de alimentatie diferite ( in sportul asta alimentatia e cea mai importanta )

3 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

ZIUA 1
PIEPT + TRICEPS
1. Impins din culcat cu bara: 4×16-12 – ( patru seturi a câte 16 – 12 repetări în set )
2. Impins din inclinat cu bara: 3×16-12
3.Fluturări cu gantere: 3×14-12

TRICEPS
4. Extensii la helcometru: 4×16-12
5. Extensii cu bara din culcat: 3×10-12
6. Extensia braţelor cu o ganteră, de la ceafă, din şezând: 3×8-10
* opțional Extensia braţului, cu o ganteră, din aplecat la 90 de grade: 3×10

ZIUA 2

PICIOARE + UMERI
7. Genuflexiuni cu bara: 4×20-12
8. Fandări cu gantere: 3×12

UMERI
9. Ridicări laterale cu gantere: 4×12
10. Impins de la ceafă cu bara din poziţie aşezată: 4×12
11. Fluturări cu gantere din poziţie semi-îndoiată (pentru deltoizii din spate): 4×12

ZIUA 3

SPATE + BICEPS
12. Tractiuni la bară fixă: 4×20-12
13. Ramat din aplecat cu bara: 4×12
14. Ramat din şezut la helcometru: 3×12

BICEPS
15. Flexii din stând cu bara 4×12
16. Flexii din înclinat cu ganterele 3×12
17. Flexii concentrate din şezut cu gantera 2×14

Prima cifră indică numărul de seturi iar a doua numărul de repetări.
Abdomenul se face la urmă în 1-3 seturi, 20 repetări.

Este bine să respecţi numărul de repetări ca să îţi deprinzi muşchii cu fiecare exerciţiu. Nu te grăbi să pui recorduri, totul este înainte.

Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru CMaria21):

Un program foarte stupid, la picioare face doar 2 exercitii?

esti doar un copil mic care ia si el cu copy/paste, nu?

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Cosmin86):

A fost angrenata in lupta pentru tricoul de campion astazi. A dat probabil un raspuns la repezeala...oh go on egoisti.