| YoungBoys98 a întrebat:

Mai are rost sa ma apuc de football daca am 15 ani si nu am mai jucat football organizat de 2 ani? m-am lasat mai mult cu scoala si altele... dar invat si bine si as vrea sa ma apuc iar. happy de jucat am mai jucat pe sintetic poate cineva care se pricepe mai mult ca mine poate sa ma ajutebig grin

14 răspunsuri:
| dragoshudita a răspuns:

Sincer daca vrezi ca esti in stare sa te reapuci, sa o iei de la 0. Totusi la 15 ani deja trebuie sa tragi de 2-3 mai mult la antrenamente.Acum conteaza si mentalitatea ta.In fotbal nu conteaza doar sa ai putere viteza si sa ai masa musculara mare, ci conteaza si minte sa stii ce sa faci in teren, sa poti juca sub presiune.Dar daca o sa joci iar pe o perioada de 1 an si te lasi iar iti recomand sa nu te mai apuci iar.big grin

| pufuletziii a răspuns:

Daca iti place mult sportul acesta, nu vad de ce nu ai putea sa te reapuci de el. Doar ca ar trebui sa o iei mai in serios. Daca esti motivat, sigur vei reusii!happy

| King18name a răspuns:

Daca e visul tau sa ajungi fotbalist, atunci nu renunta happy
Daca vrei sa devii fotbalist pentru. bani, atunci mai bine renunta happy
Daca ai mai jucat fotbal, trebuie sa stii ce poti, daca ai talent etc. Sunt fotbalisti care au jucat in Champions League, si s-au apucat de fotbal, nivel profesionist, dupa varsta de 18 ani happy

| Aida55 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu!winking

| devilmilan a răspuns:

Iti trebuie multa vointa si sa scapi repede de liga judeteana ca e greu acolo.

| Cosmin86 a răspuns:

Cuvantul "fotball" nu exista in limba romana.

Ai putea intai sa inveti sa scrii.

| ashmeker a răspuns:

Apucate!

| YoungBoys98 explică (pentru dragoshudita):

Acum sunt hotarat sa ma apuc fara sa ma las multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| YoungBoys98 explică (pentru Cosmin86):

Am scris de pe telefon repede si am gresit -.- ca tine vad in fiecare zi, gresesc o litera si sari cu gura

| YoungBoys98 explică (pentru King18name):

Imi poti da niste exemple te rogwinking?

| King18name a răspuns (pentru YoungBoys98):

Nistor a inceput fotbalul pe la 17-18 ani.
Roman și-a început cariera de fotbal profesionist abia la vârsta de 17 ani.
Toja s-a apucat de fotbal la 17 ani
Helder a inceput fotbalul la 17-18 ani.
Toti astia au jucat sau joaca in Liga 1.
Doar pe Culio, care a jucat la CFR, stiu ca a jucat prima data la un club dupa varsta de 18 ani. Inainte lucra ca si zidar.A jucat cu CFR in CL. a marcat 2 goluri cu AS. Roma. dupa aia s-a transferat la Galatasaray.
Altii nu mai stiu dar cu siguranta mai sunt!winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru YoungBoys98):

Ai gresit cuvantul ala LA FIECARE REPETARE, nu o singura data.

De ce ai telefon cu net daca nu stii sa-l folosesti?

| VBC7 a răspuns:

Ai mari șanse si sper ca vei reuși, dar depinde si la ce club îmi poți spune dacă vrei sa te ajut mai mult?

| YoungBoys98 explică (pentru VBC7):

Deja sunt la Dunarea happy si vreau sa ajung la Otelul big grin.