| Shukacu a întrebat:

Masturbarea afecteaza ceva legat de sport? cum ar fi forta.

14 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu. Ba chiar îţi faci muşchi în plus.
Dar nu, foarte serios vorbind, nu afectează nimic.

| Nickname1890 a răspuns:

Da poti pierde din forta. Nu este indicat sa faci sex/sau sa te masturbezi cu minim 5-6 ore inainte de un antrenament. Legat de concursuri chiar 1-2 zile inainte este indicat sa te abtii.

| SpaNu88 a răspuns (pentru Nickname1890):

Poate 1-2 saptamani inainte, vroiai sa spui...

| Nickname1890 a răspuns (pentru SpaNu88):

Nu sunt expert in fiziologie dar din ce am citit pe internet ultimele studii arata sexul nu afecteaza performanta sportiva decat in primele 4-5 ore de dupa. Totusi eu personal cand am concurs prefer sa ma abtin cateva zile inainte chiar o saptamana, mai ales in sportul meu unde cateva sutimi de secunda pot insemna diferenta intre locul 1 si locul 4, orice avantaj cat de mic e binevenit.

| LegionarulRoman a răspuns:

De ce intrebi happy? Te temi? Citeste : Virgiliu Gheorghetongueornografia -maladia secolului 21(vorbeste si un capitol despre masturbare si efectele negative). Deci, imi pare rau sa o spun(si iti spun si din proprie experienta), dar da, iti scade forta, iti scade testosteronul din corp(necesari daca vrei muschi) si iti poate produce un neplacut cancer la prostata sau impotenta! O zi buna!

| Cosmin86 a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Cancer la prostata? serios? vrei sa spui ca ajuta la prevenirea lui.
Impotenta de la masturbare?

De unde naiba scoti aberatiile astea?

| Shukacu explică (pentru LegionarulRoman):

Ok normal ca ma tem...pentru ca vreau sa ma las laughing
Dar ca sa faci acestea de cate ori trebuie sa faci? eu odata la o luna.
Mai repet chiar vreau sa ma las.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... Te lasă fără puteri.

| xJuliusx a răspuns:

Nu afecteaza atata timp cat nu exagerezi si sa nu o faci chiar inaintea unei competitii sportive.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Nu.happy

| annytzatza a răspuns:

Masturbarea nu afectează cu nimic sănătatea, ba chiar te face mai sănătos, te detensionează.

| ttyes a răspuns:

Decat te face mai lenes

| cainedragut a răspuns:

Nu

| Alexandru7654321 a răspuns:

De loc din contra e bine inclusiv si la workout(totuso sexuul e cel mai bun)