| AmazingONEx a întrebat:

Merg la sală de 2 luni, am 171cm, 72kg și 17 ani, ar trebui să slăbesc sau să încerc în continuare să pun pe mine?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pune, pune, pana la 200kg mai e laughing

| laurentiutirei a răspuns:

Mai bine slabesti dar fa si sala daca este incepator cu siguranta ai grasime si nu masa musculara daca vrei sa se vada trebuie sa slabesti ca sa se vada muschi!

| Fiwi a răspuns:

Depinde ce vrei, daca doresti sa ai masa musculara, mai poti face o perioada de bulking in care sa mananci cat de mult iar dupa sa bagi puternic pentru a transforma masa aia in muschi. Daca vrei doar un corp atletic cat de cat pe vara, ii indicat sa mai slabesti 4-5 kg. Greutatea trebuie sa fie proportionala cu inaltimea sau cu cel mai mul 10KG mai putin.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Fiwi):

Nu se transforma NIMIC in muschi, o celula nu se transforma in alt tip de celula.

| Fiwi a răspuns (pentru Cosmin86):

M-am exprimat gresit, ce voiam sa spun era definirea lor. Sorry