| Gabby98 a întrebat:

Am o mare dilema. mai bine zis o problema. Incep prin a va da cateva informatii despre mine cu privire la ceea ce vreau sa va marturisesc. Sunt baiat, am varsta de 14 ani si 9 luni, inaltimea de 1.70 si grutatea de... 72kg. Sunt cam gras pentru varsta mea si pentru ca a inceput vacanta de vara vreau sa ma pun serios sa slabesc in astea 2-3 luni, chiar si mai mult nu conteaza. As vrea sa imi spuneti daca pot sa merg la sala sa fac exercitii sa slabesc si NU pentru muschi sau din astea. asta altadata. Si daca puteti, ce as putea sa mananc si alimentele care ingrasa si nu sunt indicate. In caz ca intampinati greseli gramaticale va rog sa scuzati. Dau funda + vot. Astept raspunsuri bune. V-am salutat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Valenttina a răspuns:

Pentru inceput, ca a venit vara incearca sa mananci sanatos. Fructe, legume, mai putina carne si grasimi. Bea 2 litrii de apa pe zi obligatoriu. Trezeste-te in fiecare dimineata la ora 9 si alearga. Un mic sfat: Nu te infometa sau ceva de genul, oamenii trebuie sa te accepte asa cum esti, si din moment ce tu nu te accepti asa cum esti, nu poti avea pretentii de la altii. kiss bafta

2 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Pai in primul rand - sport! inot! e cel mai bun pentru slabit si te dezvolta armonios! mai apoi! usor cu bautarile carbogazoase si cu dulciurile cu chimicaline! bafta! ah si sa nu uit! fast food canci! oricum sunt otravuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La inaltimea ta ar trebui sa ai 60 de kilograme.
Ai grija la alimentatie, renunta la prajeli, grasimi, dulciuri, inlocuieste cu fructe, legume si multa miscare zilnic.
Te pup!