Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Mersul arde calorii? Cu cat mergi mai repede arzi mai multe calorii?

Răspuns Câştigător
| Edisor27 a răspuns:

Desigur cu cat mergi mai mult arzi mai multe calorii

10 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Este cel mai simplu si la indemana metoda.
De preferat intr-un mediu cat mai nepoluant!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Doar in cazul in care nu mergi cu masina si arzi benzina.

| Anonimul95t a răspuns:

Salut,arzi calori si cand stai pe scaun deci arzi si cand mergi pe jos

| VenomMMA a răspuns:

Intr-un jogging de o ora arzi cam 800 de calorii. Tu consumi pe zi cam 2000 de calorii. Femeile vreo 1500. Si asta este o cifra estimativa. Poti sa consumi si mai multe, depinde de ceea ce mananci. Daca mananci sanatos, faci miscare zilnic, nu mai trebuie s-o iei la pas zilnic in speranta c-o sa arzi tu nu stiu cate calorii. Miscarea inseamna sanatate si tonifierea trupului. Du-te la sala si trage de fiare. Antrenorul o sa-ti faca o lista cu ceea ce poti consuma. Sa vezi ce trup ca cel al lui Adonis o sa ai pe urma. happy

| anonim_4396 explică (pentru VenomMMA):

Am fost la 5 sali pana acum si nu-mi arata aparatele dapoi sa-mi zica de nutritie

| premierevideo a răspuns:

E cea mai la indemana metoda de a arde calorii.

| ghhfchhhh a răspuns:

Da. Cu cat mergi mai mult arzi caloriile.

| andrddaa a răspuns:

Da, dar le arzi mai greu. Ai putea sa alergi cate o ora seara. Si sa nu mananci dupa sase daca vrei sa arzi calori. funda?

| ViorelHabarus a răspuns:

La fel de adevarat este ca persoanele care vor sa obtina aceleasi rezultate ale alergatului o pot face si prin mersul pe jos, cata vreme acesta se intinde pe o perioada mai lunga. De altfel, mersul se recomanda oamenilor cu probleme cardiace sau celor care nu au o conditie fizica buna si abia incep un mod de viata activ. Mersul pe jos poate fi un antrenament excelent pentru imbunatatirea randamentului fizic necesar unui program regulat de jogging. Succes.