| Cristinaa_8965 a întrebat:

Mersule pe role te ajuta sa cresti in inaltime? >Fundabig grin

8 răspunsuri:
| Eduard a răspuns:

Role, nu ajuta la cresterea in inaltime, insa ajuta la slabire si de obicei orice sport e bun, pentru ca stimuleaza atat cresterea musculara cat si cresterea structurii osoase. Inotul, saritul (basket) te ajuta in crestere, uneori si statul intins la bara. Dar nimic nu este garantat. Tu poti sa cresti sau nu; depinde mai mult de genetic decat de altceva. Insa nu rolele nu te ajuta la inaltat, dar e misto sa te plimbi cu ele orisicum.

Spor la inaltat!

| FollowTheLight a răspuns:

In general sportul te ajuta sa cresti in inaltime. Dacail consideri ca un sport sa zicem...Insa nu prea cred.Cel mai sigur te ajuta inotul si baschetul.winking

| alexshobyx a răspuns:

Nu stiu de unde le tot scoti...

| marcela290 a răspuns:

Da este adevarat. funda?big grin

| LoveAnime4ever a răspuns:

Eu cred ca sproturile ca baschetul si voleiul te ajuta sa cresti mult in inaltime!

| al3xxxutz a răspuns:

Sportul care te dezvolta cel mai mult este handbalu.

| Dacia1410Sport a răspuns:

Nimic nu te ajuta sa cresti in inaltime, unele sporturi te ajuta sa te dezvolti mai armonios si mai repede. Sunt unele exercitii care intind coloana vertebrala si mai scoti 2-4-5 cm, dar, care daca nu le mai practici, ii pierzi.

| macapelu a răspuns:

Buna, fac sport [rugby] de la 11 ani, am avut si eu problema cu inaltimea. sunt mai multe variante - 1 - cresti genetic [adica ereditat, de la parinti bunici, rude ] 2 - faci inot, basket, volei, si sa mananci sanatos, multe fructe si legume [ in special morcovi, si multe fructe mai putin banane ] sper ca ti-am fost de ajutor, o zi buna sa ai