| anonim_4396 a întrebat:

Altletismul te ajuta sa cresti in inaltime?

Răspuns Câştigător
| LifeInColors a răspuns:

NU. Sporturi cum ar fi baschetul, voleiul si handbalul te ajuta sa cresti. Dar daca organismul este supus la un efort indelungat, sau in unele cazuri la diferite aparate la sala, cresterea se stopeaza. Funda?big grin

2 răspunsuri:
| iefsul a răspuns:

Nu pentru a creste in inaltime trebuie sa faci baschet, volei, etc acuym depinde si ce varsta ai de obicei pana la varsta de 25 de ani corpul creste

| IF94TK a răspuns:

Nu.Desi e determinat mai mult genetic inaltimea,sporturi precum baschet, handball, volei te vor ajuta sa te inalti dar cel mai bun sport pentru a te inalta zic eu este inotul.