| LikE a întrebat:

Messi sau Ronaldo? Astept parerea voastra.
Eu il aleg pe Messi pentru ca sunt fanul lui si e cel mai bun.

17 răspunsuri:
| rossi46 a răspuns:

Sunt fan de mic Real Madrid insa Messi este incomparabil mai bun decat Ronaldo. E drept ca si Christiano Ronaldo poate fi spectaculos uneori dar numai in meciuri cu echipe mai slab cotate. In meciuri decisive sau cu echipe mari, intotdeauna este sters. Incearca sa faca el tot si nu face nimic pe cand Messi este de-a dreptul magistral cu oricine ar juca. El reprezinta o mare pondere in succesul Barcelonei si este cu adevarat un jucator decisiv, nu cum era inainte mascariciul de Ronaldinho. Cea mai mare mahnire pentru Ronaldo este ca nu va fi niciodata de clasa lui Messi, pur si simplu il domina psihic si asta se vede in duelurile directe. La fel de drept este ca si Messi poate avea perioade mai proaste, putina lipsa de adaptare la alte conditii de joc cum a fost la cupa mondiala cand nu a jucat mai nimic insa pertotal este impresionant.

| compaq15 a răspuns:

Cristiano e egoist, nesimtit as putea spune. vrea cu orice pret sa devina golgeter. ai vazut cum a facut pe la sfarsitul campionatului. nici nu dadea pase, numai sa -l depaseasca pe messi. de cealalta parte, messi nu se gandea la el, ci la echipa. de aia e mai buna barcelona ca real. Cristiano Ronaldo este un fotbalist bun, dar Messi il depaseste!

| alexshobyx a răspuns:

Messi...app tu nu tineai cu irealul?

| LuS[z] a răspuns:

Ronaldo ca e mai dragut tongue

| Anamariaandrei a răspuns:

Eu sunt fana nr 1 a lui ronaldo, el e no# 1

| Anamariaandrei a răspuns:

Am uitat sa sp ca cel mai bine arata david villa sh de el imi place cel mai mult chiar daca e la barca

| Oanna96 a răspuns:

Aman2tongue

| daηă a răspuns:

Voleiul.

| Alle15 a răspuns:

Draga Funky, eu ii aleg pe amandoi deoarece ambii sunt niste jucatori extraordinari si amandoi joaca la echipe de succes.Inscriu goluri,am fotbalul ca hobby comun,deci amandoi sunt cam la fel,acum depinde de fiecare,unul il adora pe Messi,altul pe Ronaldo, eu una ii ador pe amandoi :X, bafta!

| 4Life a răspuns:

Messi

| Denise_3997 a răspuns:

Messi clar! happy

| 00Didi00 a răspuns:

Si eu tin tot cu Mesii, deoarece sunt fanul lui si joaca bine.

| LikE explică:

Si eu tin cu Real Madrid imi place echipa, dar si barca imi place stilul ei tiki-taka si sunt fan messi

Răspuns utilizator avertizat
| Vlad1996 a răspuns:

Messi din mai multe motive:
-e mai talentat
-e un fotbalist adevarat(ronaldo face figuri, numa de aia ii in stare)
-e mai tanar
-e la o echipa mai buna(interesanta)happy

| ioanaspataru a răspuns:

Messi e cel mai tare...mie de el imi place kiss

| razvy18_4095 a răspuns:

Messi si alexis sanchez