| zz2blow a întrebat:

Mi-am cumparat proteinele acestea http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/53-nutrifort-r.htm l cum trebuie sa le iau adica sa le administrez, am inteles ca e bine sa le iau cu 30 minute inainte de antrenamet si numai stiu cand... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cu cata apa/lapte vrei, depinde daca iti place mai diluat sau mai concentrat.

mie personal imi place mai concentrat, mai vascos big grin, dar e o chestie de preferinta persoanala.

Le iei imediat dupa antrenament si dimineata sau intre mese ( sau cand urmeaza o perioada lunga in care n-o sa mananci nimic, peste 3-4 ore ).

Si da, e un gainer. Vezi ce contine ( un gainer are mult mai multi carbohidrati decat proteine )

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intai aflii EXACT ce contin proteinele respective ( daca faceai asta vedeai ca nu sunt proteine, ci mai mult carbohidrati ) si cum se administreaza si ABIA APOI CUMPERI.

Tu cumperi ceva care nu stii cum sa-l iei... PENIBIL laughing

| zz2blow explică (pentru Cosmin86):

Pai nu conteaza. Astea le-am luat asa la inceput.zi-mi te rog cum sa le iau si 90g cu cata apa/lapte

| Cosmin86 a răspuns (pentru zz2blow):

Cu cata apa/lapte vrei, depinde daca iti place mai diluat sau mai concentrat.

mie personal imi place mai concentrat, mai vascos big grin, dar e o chestie de preferinta persoanala.

Le iei imediat dupa antrenament si dimineata sau intre mese ( sau cand urmeaza o perioada lunga in care n-o sa mananci nimic, peste 3-4 ore ).

Si da, e un gainer. Vezi ce contine ( un gainer are mult mai multi carbohidrati decat proteine )

| AntrenorFitness a răspuns:

Orice gainer, proteina, se administreaza dupa antrenament, in primele 60 min. Cu 300-400 ml lapte sau apa.

| zz2blow explică (pentru AntrenorFitness):

Si asta e gainer? si ce cantitate? si mai am o intrebare. Dupa aintrenament si seara inainte de culcare? asa?