| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat o pereche de adidași puma.Eu port mărimea 43 normal si am zis sa imi iau cu un numar mai mare.Mi-am luat cu marimea 44 si l-am incaltat, mi s-a parut ca ma strânge putin si am zis ca doar mi se pare. Dupa o zi de folosință vreau sa spun ca ma strange ca naiba.Normal adidași imi încap in picior dar ma strange pur si simplu, ma gandesc sa fie de la lățimea adidasului dar nu prea cred.Un remediu? In afara de returnarea adidasilor ca nu mai am bonulhappy. Daca se poate si niste sugestii de adidasi in caz ca trebuie sa imi altii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se lasa in timp si eu imi cumpar adidasii ficși ca se vad mai misto in picior

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

"ma strange pur si simplu, ma gandesc sa fie de la lățimea adidasului dar nu prea cred"
Cum te strang? Pe latime? Atunci de la latime e problema. Ii poti duce la cizmar sa-i puna pe calapod sa-i largeasca.
Daca degetele nu iti incap bine, sunt 1-2 numere prea mici. In acest caz nu ai ce face (fara bon).

| SharpEagle a răspuns:

Iti pui niste sosete ude in picioare si te incalti, stai cu ei asa macar o ora. Mai poti baga in ei niste sosete imbibate in spirt si-i pui intr-o punga apoi. Spirtul/acloolul o sa mai flexibilizeze pielea.

| SharpEagle a răspuns:

Sau poti sa-i uzi, sa-i incalti si apoi sa-i usuci cu uscatorul, dar nu de foarte aproape, ca sa nu deformezi/franjurezi pielea. Ori stai cu ei asa uzi, dar vezi sa nu racesti.

| DariusC2K7 a răspuns:

Lărgește șiretul de la adidas.