| CretzuRobi a întrebat:

Miercuri dam norma la educatie fizica, 2 ture jumate pe teren de atletism, cum as putea sa ies pe unu, doi am viteza buna dar dupa 1 tura si ceva obosesc. Dati-mi niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| Razvy9931 a răspuns:

La inceput tine pasul cu ceilalti, iar la sfarsit da tot ce poti. Daca sunt unii mai rapizi ca tine nu ai cum in 2 zile sa ii intreci.
Ca sa nu obosesti respira pe nas si expira pe gura incet(adica nu tragi si dai afara ca boulaughing

2 răspunsuri:
| suculete12 a răspuns:

Alearga 30-40 % la inceput si 100% pe sfarsite

| manoficial123 a răspuns:

Salut! Daca vrei sa alergi si sa nu obosesti repede, baga cardio.Cel mai bun program e insanity workout gasesti filmulete pe youtube.Si eu am facut si nimeni nu ma intrece la alergat