| Ghost99 a întrebat:

Maine avem norma la educatie fizica si ma intrebam daca ma puteti ajuta.Eu am o viteza foarte mare nu asta e problema faza e ca obosesc foarte repede si as vrea sa fac o combinatie intre viteza si rezistanta a si sunt pe clasa a 6a. Funda

Răspuns Câştigător
| Ideea a răspuns:

Mai, asta m-i se intampla si mie fac proba de 100m in 6 secunde. Scor record pe scoala.
Sa iti zic ce ar trebui sa faci sa nu obosesti:
-Nu respira pe gura, ci pe nas.
-Nu te forta pana nu mai poti.
-Fa exerciti acasa. De exemplu eu stau la curte are 400 m curtea pe verticala.Alerg zilnic 10 ori curtea. adica fac 4km pe zi si incearca sa alergi mai de buna voie cand exersezi.
-Incalzestete inainte sa alergi.
Asta am facut eu si detin recordu pe scoala la proba de 100m.winking
Bafta!

4 răspunsuri:
| gheorgheasdasa a răspuns:

Hahahaharolling on the floor)))Thinz..nici macar Bold ( cel mai rapid om ) nu scoate 6 secunde la proba de 100 m rolling on the floor) una e sa minti.dar tu prea o faci cu stil laughing))oh go onrolling on the floor)

| victor1313 a răspuns:

Incepe usor iar la final baga in viteza maxima

| zozoly a răspuns:

Alearga "mediu" si la sfarsit da tot ce a mai ramas.

| cata2804 a răspuns:

Alearga mai incet la inceput iar dupa aceea la ultimul tur baga viteza maxima asa o sa le intreci pe toate!