| Nelly15 a întrebat:

N'seara. Stie careva inaltimea fileului de volei din salile de sport de la scoli/licee? Nu bag mana in foc, dar nu cred ca sunt de dimensiuni asa mari, adica sunt medii, din cate am inteles un fileu de volei are inaltimea de 2.44 m la barbati, dar sincer mie nu mi se pare ca e chiar asa de inalt. Dar cosurile de baschet? Au ele 3 m? Nici alea nu par, sunt cu jumate de metru mai inalte decat poarta aia de fotbal. Am nevoie pentru un mic experiment personallaughing. Dau funda pentru un raspuns bun.

1 răspuns:
| MolinAlex1995 a răspuns:

Alea de volei in scoli au 2 metri si un pic si panul de bachet 3 m