| xbugs a întrebat:

Niste exercitii pe care le pot face acasa ca sa slabesc in zona abdomenului(burtii) si unele pentru piept.

12 răspunsuri:
| cornelmircea1980 a răspuns:

Abdomene si flotari

| Leo_Scarry_1995 a răspuns:

Deci,pentru piept ai putea sa faci flotari cu mainile mai apropiate de corp decat de obicei (incat sa fie palmele paralele cu umerii sau cu pieptul.Incearca sa faci forma palmei in forma de triunghi cand faci flotari). Poti sa mergi la sala,sau daca nu ai timp poti sa-ti faci propriul tau antrenament constand in flotari, genoflexiuni, abdomene, forfecari, alergare de rezistenta.Ai grija sa nu te fortezi, ca sa nu faci febra musculara care sa nu te mai lase sa continui antrenamentul.Pe zi ce trece fa cat mai multe exercitii din cele enumerate mai sus. Sper ca ti-am fost de folos.Mult success in continuarewinking

| FitnessTrainer a răspuns:

O alimentatie sanatoasa, mancare mai putina, exercitii cardio (sarit coarda, alergat, burpees etc.-gasesti destule pe net). NU poti slabi doar intr-o zona a corpului. Cand slabesti, slabesti peste tot.
P.S.: Conteaza si odihna.

| express11 a răspuns:

Asta este parerea mea.ii trebuie synthol? https://www.youtube.com/watch?v=PLAIWZxyS7E

| Georgemy2 a răspuns:

Abdomene, lol

| FitnessTrainer a răspuns (pentru express11):

Si care este legatura dintre ce am spus eu si synthol? Parerea ta o inteleg, dar daca aia nu e cea mai buna modalitate, ai putea sa ti-o ti pentru tine. Flotari? Ok. dar abdomene? Sunt multe exercitii eficiente pentru dezvoltarea abdomenului si care sunt peste "abdomene". El vrea definire musculara sau pur si simplu slabire, deci mai efieciente sunt exercitiile cardio.

| express11 a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Eu din natura profesiei sunt cu forta bruta-flotari, abdomene, bara fixa, paralele.si din pacate mai si da rezultate.dar nu sunt arnold.iti respect parerea.bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Georgemy2):

Cele mai proaste, "lol"