| Ioan489 a întrebat:

Niste suplimente bune pentru crestere in masa musculara ( cu creatina, si am 16 ani )? Sau orice alte suplimente? FOSFOCREATIN-R este bun ( http://www.redis.ro/ro/creatina/37-fosfocreatin-r.html#. VCe1eWeSyfV )?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu iti recomand suplemente alimentare, iti pot altera metabolismul si nu e deloc benefic pentru corp. La varsta actuala corpul tau mai trebuie sa se dezvolte (tinete bine de educatia fizica de la scoala) apoi la 18 ani pe cale naturala mergi la sala, gandeste ca suplementele merg bine dar cand te apropii de batranete iti vor atarna muschii pe tine si lumea o sa prinda scarba de tine.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru mgtow):

NU are sens ce ai spus despre batranete. Daca iei suplimente nu inseamna ca iti atarna sau ca nu iti mai atarna pielea. Educatia fizica facuta la scoala mi se pare cel mai tampit obiect. Mai bine fac religie decat sa fac educatie.

| mgtow a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Cum crezi tu, dar sant oameni care au folosit proteine si au ajuns vai de ei la pensie, pe cale naturala poti face muschi faini si nu e nevoie sa mai dai bani pe suplemente.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru mgtow):

Personal, folosesc foarte rar suplimente, si doar whey, asta pentru ca reusesc sa-mi asigur din alimentatie macronutrientii necesari, dar asta nu inseamna ca ele dauneaza cu ceva daca nu sunt luate in exces.

P.S.: Si cu suplimente, tot natural e.

| mgtow a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Nu e natural, ce e natural acum e destul de scump. Santem mintiti ca mancam sanatos dar halim chimicale toata ziua ca sa castige mariile corporatii bani.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru mgtow):

Vrei sa spui ca proteina din zer de la whey e ieftina?laughing A fost ani la rand considerat cel mai bun supliment.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Proteina din zer de la whey sau de la ON (Optimum Nutrition)? Suna aiurea.
Whey Gold este denumirea produsului.
Gresesc eu cumva? happy

| FitnessTrainer a răspuns (pentru Goldenboy97):

Nu, doar ca sunt mai multe site-uri si "firme" care produc proteine. Am incercat sa fiu mai explicit. Dar da, suna putin ciudat.

| JohnnyBi a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Nu inteleg ce te certi cu ratatul ala de Sofer. e prost de bubuie. bagi in seama toti infectii ratati. nu are sens. te certi cu unul care sofeaza un tir. orice prost cu 2 clase sofeaza un tir...

| FitnessTrainer a răspuns:

Ia-ti niste izolat proteic de la whey (Dar nu de pe redis.ro), eventual si niste creatina. Sa respecti indicatiile scrise pe ambalaj.