| Xero a întrebat:

Ce suplimente sa aleg intre:http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/109-whey-mass-r.ht ml
Si:http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/95-mass-forte-crea tin-r.html

Va rog dati-mi un sfat doar cei care va pricepeti

Răspuns Câştigător
| MassEffect a răspuns:

Poti sa iei whey mass r e mai bun da nu te baza pe supliment mananca mult incearca sa ai macar 25 g de proteina la fiecare masa.

| Xero explică (pentru MassEffect):

Nu e mai bun MASS FORTE CREATIN R : http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/95-mass-forte-crea tin-r.html
decat whey mass:http://www.redis.ro/ro/masa-musculara/109-whey-mass-r.ht ml?

Te rog explica-mi care e diferenta?

| MassEffect a răspuns (pentru Xero):

Mass forte creatin are mai putine proteine decat whey mass si nu inteleg de ce ii zice Mass forte creatina ca are 1 g de creatina intro porti deci ar trebuie sa iei 5 porti pe zi asa ca mai bine ei Whey mass si daca vrei sa iei creatina iti iei separat.

| MassEffect a răspuns (pentru MassEffect):

Plus ca whey mass are si glutamina si proteina din zer pe cand mass forte are proteina din soia.

9 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Cam nici unul. De ce? Din cauza pretului si a ingrendientelor. Uite suplimente cu adevarat benefie (daca iei cum trebuie). http://www.megaproteine.ro/Proteine-masa-musculara/
Gandeste-te ca la pretul ala o asa cantitate poate fi accesibila doar daca nu ceva slab calitativ, chiar nociv!

| MassEffect a răspuns (pentru BracKMyhay95):

Nu oricine isi permite sa isi cupere suplimente scumpe si de ce sunt asa scumpe pentru ca se adauga foarte multe taxe.Eu am intrat pe situl celor de la ON si 900 g de gold standard costa 25$ in lei ar fi undeva la 85 90 lei da pe megaproteine costa 150 lei diferenta de 60 lei.Eu unu folosesc suplimente redis si imi merge bine cu ele am energie si chiar am facut progrese, asa ca pentru ce care nu isi permit proteine scumpe redis este o alternativa.

| BracKMyhay95 a răspuns (pentru MassEffect):

Sincer nu stiu foarte multe despre suplimentele celor de la Redis, dar din reclama nefavorabila care i se face mai bine raman in banca mea. Dar mai bine decat Redis as alege ProNutrition, este doar parerea mea, nu trebuie sa o iei ca atare!

| Ionut19CT a răspuns:

Cu banii aia, iti zic sa iei un Total Mass 4200. Am incercat, si chiar functioneazawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ionut19CT):

Total mass = faina indulcita

| alexr8 a răspuns:

Salut! Poti sa imi spui (sincer) ce varsta ai si de cat timp faci culturism?