| anonim_4396 a întrebat:

Nu merge sa instalez fifa 07 imi da eroarea directx 9.0c sau mare si am windows 8 care stie sa ma ajute sa bage id asta : alexandru_podaru

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Du-te pe fisierul setup.exe sau autorun.exe, click dreapta, proprietati, te duci la tabul "compatibility", bifezi
"Run this program in compatibility mode for" si alegi din tabel XP SP3.
"apply"-Ok
-incepi instalarea jocului.

| 00alexandru01 a răspuns (pentru horia2012):

Ms mult m-ai ajutat si imi merge

| horia2012 a răspuns (pentru 00alexandru01):

Cu placere.

| Fauru_Rosan_1996 a răspuns (pentru horia2012):

Buna am si eu aceasta problema si am incercat la fel cum ai zis, dar tot nu merge. sad

| horia2012 a răspuns (pentru Fauru_Rosan_1996):

Dezinstaleaza jocul (daca l-ai instalat), Restart si instaleaza direcX9, chiar daca e W8.
DirectX il descarci de aici:
http://getintopc.com/softwares/utilities/directx-9-free-download/

11 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

Ti se pare ca la categoria asta ( sport ) se discuta despre jocuri?

| maxymiliano a răspuns:

Multumesc frumos aceiasi problema aveam si eu acum am rezolvat Xp Sp2 a mers

| maxymiliano a răspuns (pentru maxymiliano):

Ms tot la fel am rezolvat si eu tot Xp Sp2 te salut

| Marius3433 a răspuns:

Ma puteri ajuta si pe mine?

| Gabriel_Ionut_1989 a răspuns:

La mine la fel eroare si am win 10

| Hoseas a răspuns (pentru Gabriel_Ionut_1989):

Pentru ca windows 10 lucreaza cu Direct x 11 inclus! Nu accepta direct x 9

| Drew_Mario_1997 a răspuns (pentru Hoseas):

Si cum fac sa mearga si pe windows 10?