| CosminBabii a întrebat:

Nu stiti cumva cum sa fac si eu sa cresc in inaltime?

Răspuns Câştigător
| Jay1 a răspuns:

Totusi, există anumite metode pentru a creşte in inălţime dincolo de potenţialul maxim determinat de genetică:
1. Fă cât mai multe exercitii fizice
2. Dormi la timp, la ore potrivite
3.Mananca alimente sanatoase
Cresterea in inaltime presupune lungirea oaselor si a ligamentelor, si pentru aceasta organismul are nevoie de calciu.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu ai ce face, stai si astepti, e genetic in proportie de 80%, diferenta o face lipsa de proteine in primi 3 ani de viata, sportul nu te inalta, sunt fotbalisti mici de inaltime

| Violleta2022 a răspuns:

Apuca-te de un sport si daca ai sub 15-16 ani, ai sanse sa-ti stimulezi cresterea.

Răspuns utilizator avertizat
| NightLovell a răspuns:

Exista 2 metode pentru a creste, cel putin 2 cunosc eu.
1 ) Mergi la inot
2) Joaca basketball