| Amiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Nu stiti unde se va tine anul acesta campionatul european de majorete, cu pomponi?big grin

Răspuns Câştigător
| bazutz a răspuns:

Campionatul European de Majorete Traditionale cu Pomponi 30 August-02 Septembrie, Franta - Mazamet

5 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Cu "pomponi", fara "pomponi", de ce nu dai un google?
Eu am cautat intai pomponii aia si cica pluralul admis ar fi pompoane apoi am aflat ca-n 2012 se tine-n Franta.
Dar am aflat ce inseamna in argou pompon. Deci, vorbeste frumos! laughing

| Amiiiiiiiiiiiii explică (pentru Leocerba):

Pomponi/Pompoane se folosesc ambele forme, sau chiar si pufi. Stiu asta pentru ca sunt majoreta de aproape 4 ani. Stiam ca este in Franta, dar vroiam sa aflu in ce oras. Oricum, multumesc de informatie!winking

| Leocerba a răspuns (pentru Amiiiiiiiiiiiii):

Pai nu ti-am spus sa dai un google?
Selestat ii spune http://www.mbta-majorete.ro/concurs/campionatul-european-de-majorete
Sigur, acolo scrie: majorete cu baston dar m-am uitat pe regulamente si se aduce vorba si despre pom-pon(pardon de expresie). Uite: http://www.mbta-majorete.ro/majorete/regulament
Hai, c-am inceput sa ma pricep!

Răspuns utilizator avertizat
| Rusu_Flavia_1998 a răspuns:

Salut! Campionatul european de majorete de anul acesta se va tine la Mazamet in Franta. Sper ca te-am ajutat. big grin