| mailife a întrebat:

Nu stiu să mă bat deloc? Sunt inalt si 1.83 si nu am forta de loc...si habar nu am cum sa dau cu pumnul?
Si dati-mi si niste exercitii...cum se tine pumnul si cum trebuie sa il lansez...cum sa ma mai multa forta..sac de box nu am, ce exercitii imi recomandati.

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Eu zis sa te apuci serios de un sport gen box sau judo.
Nu o sa te invete nimeni de aici cum sa te aperi sau cum sa tii pumnul, sau daca tu crezi ca te ajuta un sfat... e pielea ta in joc.

| OnuOnulică a răspuns:

Uita-te la manevre de wrestling.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Du-te la box

| HippocrateS a răspuns:

Iti spun din prima ca nu stiu nici un fel de exercitii dar hai sa-ti spun ceva:

"Tine minte ca mintea conduce pumnul nu invers."

In concluzie daca ai o minte puternica poti sa distrugi doar din cuvinte.

| SabiSabinaSabiSabina a răspuns:

Pai, du-te la Karate iti trebuie o luna si stii sa bati ca un profesionist

| Nickname1890 a răspuns (pentru SabiSabinaSabiSabina):

Nici karate si nici vreun alt stil de arte martiale nu se invata intr-o luna. Ajungi profesionist dupa ANI de antrenament, in nici un caz dupa luni.

Oricum si eu ii recomand tot sa se apuce de arte martiale, daca vrea mai multa incredere in el. Iar in artele martiale in general nu este in niciun caz vorba de forta bruta deci nu este o pborlema faptul ca esti slab

| leomessi2234 a răspuns:

Esti praf rolling on the floor. Scuae ca zic asta. Il ti strans. Il dai coti spre dreapta/stanga apoi spre capul inamicului. In tanpla mai precis.

| Gerrard196 a răspuns:

Uita-te pe la filmele cu batai si incearca sa imiti cum poti tu. Bineinteles ca nu iti va iesi ca acolo, dar aproximativ. Antreneaza-te singur ca la box. Lovind in gol cu pumnii stransi si pastrand garda sus. La inceput nu iti va iesi cum trebuie, ti se va parea cidat. Dar cate 10 minute pe zi sunt de ajuns si iti va intra in instinct.