| Park1Suin a întrebat:

O fata de 16 ani care nu este prea flexibila va reusi sa faca spagatul vreodata daca se antreneaza?
Si daca da, de cate ori pe saptamana sau mai exact cate ore pe zi trebuie sa se antreneze ca sa reuseasca?

3 răspunsuri:
| L1feDRAIN a răspuns:

Nu te umple de panica, desi raspund cu 2 saptamane mai tarziu sau 3, iti zic ca pur si simplu trebuie sa te antrenezi zilnic, de cate ori vrei, destul odata, macar 10 minute, iar ce fel de exercitii: fluturasul si dupa iti intinzi picioarele cum poti. GATA

| laurentiu442 a răspuns:

Salut eu sunt băiat și tot încerc să fac asta dar mi e cam lene însă într o zi am reușit să fac sfoara dar m-am antrenat toatã ziua spagatul cel lateral e extrem de greu trebuie foarte mult să exersezi

| YouAreTheBestCutie a răspuns:

Buna! Flexibilitatea oaselor,respectiv tendoanelor inghinale se fac in timp,cu exercitii specifice pe care le vei gasi pe internet,ai putea sa stai de dimineata in pozitia,,sfoara;; si incet incet sa te lasi in jos,cate putin, si mai putin, zi de zi, tot asa si la final o sa reusesti, mie mi-a iesit si sa spun asa sunt mandra ca pot, succes!