| Camper123 a întrebat:

De cate ori se antreneaza o grupa musculara pe saptamana?

1 răspuns:
| Epickk a răspuns:

Salut.
De regula pe saptamana se antreneaza o singura data fiecare muschi in parte.
Acum, vezi tu, parerile pot fi impartite.
Daca tu simti nevoia sa tragi pentru o anumita grupa musculara si iti permite si corpul sa o antrenezi, o poti lucra de cate ori vrei.
Dar chestia asta cu antrenatul muschilor doar odata pe saptamana pentru fiecare muschi in parte, este pusa in aplicare de multi sportivi / culturisti pentru ca asa dupa antrenament, muschii au timp si de repaus si asa se formeaza cel mai bine.
Acum depinde doar de tine ce vrei sa lucrezi si cat de mult accent vrei sa pui pe grupa musculara respectiva.