| Jigorugu a întrebat:

O întrebare relaționată de airsoft. La o armă electrică de marcă ICS m4 cxp hog, 350 fps, folosesc o baterie lipo de 7.4 v, 1500 mah - 15 c. Bateria se descarcă în mai puțin de o oră de joc. Știe cineva care e cauza ( precizez marca baterie VLC-PRO, probabil irelevant )!?

2 răspunsuri:
| UnTipMisto a răspuns:

F puțin tine, probabil bateria nu se mai încarcă îndeajuns ( îmbătrânită ) din Cité stiu acest model vine cu o baterie 8.4 nimh. Dacă vrei într-adevăr upgrade pe tema bateriei schimbai motorul cu un hi- torq și lipo mai mare 11.1 /25c, la mine tine cel puțin o zi de joaca. Am răspuns sa ma bag in seama?

| Jigorugu explică (pentru UnTipMisto):

Motorul e stock Turbo 3000, gearbox ver.2. Am și baterie de 11.1 1500 mah 15 c de aceeasi marcă. Bateria de 11.1 o folosesc când schimb funcția armei în DMR și durează o idee mai mult cam 2 ore. Arma are blowback electric iar în modul automat o folosesc rar