| rumi36 a întrebat:

Salut TPU, am o problemă cu bateria telefonului.Era complet descărcat si s-a inchis, dar cand l-am pus la incarcat si l-am pornit avea 63% si se descarca cu incarcatorul conectat, din
ce cauza poate fi?

Tin sa precizez ca folosesc zilnic o baterie externa deoarece bateria telefonului este de 2300 mAh

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil, telefonul nu a fost complet descarcat, ci s-a inchis din alta cauza (conflict la nivel de soft, apasarea accidentala a butonului de oprire etc.)
Asta ar ecplica nivelul ridicat (63%) de incarcare.

| Wr3nch a răspuns:

La 2300 suna a telefon vechi, si probabil bateria trebuie schimbata

| rumi36 explică (pentru Wr3nch):

Samsung A3 2016, ce sa mai laughing))

| gabriel2004o a răspuns:

Pai problema e ca trebuie înlocuită bateria dacă se întâmplă foarte des
Dar dacă se întâmplă rar chestia asta atunci nu e grav
Dai restart la telefon și recalibreaza bateria singur

| gabriel2004o a răspuns (pentru gabriel2004o):

Ca în rest, nu mai e iarna sa zici ca din cauza frigului se descarca bateria