| SteroidEdy a întrebat:

Vreau sa imi iau o baterie de arma de airsoft. 8 celule 9.6 V de 1500 mAh. Cam cat ma tine incarcata?

1 răspuns:
| airsofter007 a răspuns:

Depinde de arma pe care o ai. Daca are viteza pe la 100-120m/s ar trebui sa tina in jur de 1000 bile. Depinde la ce temperatura joci, cum tragi bilele, ce componente are. Indicat ar fi sa tragi rafale de 3-5 bile. Daca tragi prea mult pe auto dintr-o data se descarca mai repede, daca tragi foc cu foc la fel pentru ca trebuie sa puna toate componentele in miscare la fiecare apasare a tragaciului. Ideal ar fi sa-ti iei un incarcator destept care stie sa opreasca incarcarea bateriei, de ex: http://www.airsoft-cluj.ro/alimentator-8-4-9-6v-warrior.html