| MadalinVoicu98 a întrebat:

O persoana cu constitutie atletica mezomorf cand era tanara avea 1, 65 50 si cv kg acum are 1.65 75 kg si manca multa paine si ciorba si o salata si avea 77 kg, de o luna de zile mananca doar friptura si salata toata ziua si fumeaza 1 pachet de tigari, cum se poate sa manance 400 calorii pe zi si sa nu simta foame sa il vad energic sa zica ca nu simta foame si chiar o friptura si o salata mananca de 1 luna de zile toata ziua si nu simte foame mai mult, L-am vazut eu cand mananca! Este sedentara persoana intr-adevar nu face miscare decat serviciu si atat

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și ce vrei să spui cu asta? Te pricepi la metabolismul uman? Dacă el poate, crezi că toată lumea poate?

| MadalinVoicu98 explică (pentru sadrian46):

E foarte putin o friptura si o salata, daca aud cei de pe TPU din ce am vazut de dieta 500 600 calorii zic faci foametea nu poti trai cu atat sau te ia ameteala, bine pe altii ia luat dar nici nu slabeste cu dieta asta friptura si salata si clar e in deficit caloric nu cred ca exista om cu rata metabolica 400 calorii pentru mentinere 75 kg