| MarioFTW10 a întrebat:

O sa dau probe în mai la Liceul Sportiv din Pitești, trebuie sa am rezistenta 2000 m, cum as putea sa o îmbunătățesc?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Simplu! Antrenamente, voință și perseverență!
Trebuie să alergi zilnic, din ce în ce mai mult. Trebuie să rupi senzația de oboseală, chiar după 500 metri, să zicem, și să continui să alergi. Eventual, interesează-te unde sunt crosuri și faci înscriere la astfel de competiții.
Succes!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alergand zilnic 5-10km (chiar nu glumesc)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Iti vei imbunatati rezistenta prin urcarea si coborarea zilnica a scarilor de la zinca. Incepi cu 10 ture zilnic, apoi maresti si vei vedea rezultatele. Aleaga si pe stadion