| aleexandraa a întrebat:

Oare conteaza inaltimea la handball?

4 răspunsuri:
| LifeInColors a răspuns:

Eu joc handbal. Daca ai mai mult de 13 ani, atunci da. Adica regulile is astea: pe teren trebuie sa existe 4 jucatoare de 1.73 si un portar de 1.72...Deci nu conteaza chiar asa mult, acele fete se numesc" talii". Ele trebuie sa joace in fiecare meci 15 min. Dar in rest este loc si pentru celelalte. Funda? MUlt succes:* e un sport minunat

| Einformatii a răspuns:

Pai cam ai nevoie de inaltime.Eu am un prieten care n-a putut intra pentru ca avem 1.73 desi era un foarte bun jucat de handbll.Macar 1.84

| Silly a răspuns:

Pai da, dar daca esti foarte buna o sa te bage in echipa care merge in meciuri chiar daca esti mai scunda.Si daca doar acum vrei sa incepi du-te la antrenamente ca nu-ti da nimeni in cap ca esti prea scunda.Si eu cred ca la antrenamente o sa fii bine-venita! Succes!

| Dannyellaa a răspuns:

Pai daca sti sa joci bine sigur o sa te baga in echipa chiar daca esti scunda sau inalta.