| MarijuanaFanNr1 a întrebat:

Deci in primul rand salut si help am facut tot felul de sporturi si chiar nu mi-au placut ma plictiseam am fost si la sala dar erau multi caini si mama lasat si am 13 ani si 85 de kg si 1 metru 86 deci sunt graf foarte gras mi se vad tatele mari si va rog sa nu radeti putin respect mi-am luat o consala wii si e un joc ufc training ultimate ceva in genu ai un program de nu stiu cate zile cu sport geno flecsiuni muscular si flotari cautati pe you tube ce ziceti daca ma tin zi de zi de program acela de spor e foarte obositor si am facut o febra musculara si nu voi mai manca dulciuri voi sta la dieta nu mai mananc dupa ora 7 seara o sa slabesc ce ziceti si dupa aia m-as duce la sala sa fac muschi sau sa merg la sala iarasi dar la asta nu aia cu caini multi deci fac pe wii voi slabi sau trebuie sa merg la sala? app am vazut pe net o gramada de lume care a slabit dupa ce a jucat jocul si a alergat putin? dar eu nu vreau sa alerg prin oras deci numai jocu sasu sala uneori si alerg dar unpic mai rar prin oras deci ce ziceti merge sa joc jocul? merge? o sa slabesc oare?

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Doamne dumnezeule... mai intai invata sa scrii baietel.

In al 2-lea rand da jocul este bun atata timp cat ai ambitia necesara sa te tii de el. Nu e nevoie sa-l combini cu nimic. cantareste-te inainte sa-l incepi si apoi dupa ce termini programul si vezi rezultatul.

NU este nevoie sa te duci la sala nici la aia cu caini nici la aia fara caini. Este de ajuns sa alergi prin parc cate 40minute o data la 2 zile.

| MarijuanaFanNr1 explică (pentru Nickname1890):

Mmultumesc mult omule!

14 răspunsuri:
| alinutzu_6299 a răspuns:

Frate cu tot respectu tu vrei sa misti din maini si sa slabesti esti tacanit

Frate deci in primul si in primul rand nu mai manca paine, dulciuri, mancaruri grase baga cardio adica alergat bicicleta

Dupa daca vrei du-te la sala si baga dar in principiu baga cardio la greu din ce vad in poza ai de munca nu gluma si lasa wii ala ca nu slabesti cu asa ceva mai bine te duci si alergi 1 ora

Aaaa si inca ceva lasa sucurile acidulate

| Nickname1890 a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Iti sugerez sa incerci programul de pe Wii prietene si dupa aia sa comentezi. De ce vorbesti daca nu stii despre ce e vorba? Poate sa slabeasca foarte bine cu ala poate chiar mai bine decat cu clasicul cardio pentru ca jocul ii da un plus de motivatie care lui s-ar putea sa-i lipseasca cand face cardio de unul singur si neavand o conditie fizica foarte buna sa se opreasca mult prea devreme

| MarijuanaFanNr1 explică (pentru Nickname1890):

Iti multumesc din suflet da-mi idul tau daca o sa slabesc promit ca o sati raman dator cumva o sati multumesc toata viata ori cear fi iti multumesc pentru ca m-ai ajutat mult

| alinutzu_6299 a răspuns (pentru Nickname1890):

Slabeste mai bine decat la cardio

Sa fim seriosi daca slabea asa repede toata lumea avea wii in casa si slabea

Te rog frumos de cand e lumea si pamantul regimul si alergatu erau de slabit cu exercitii fizice etc nu ...jocuri wii ai drepatate il poate motiva
Dar pe mine unu ma motiveaza mai tare rezultatele decat jocuri vrea sa slabeasca sau sa se joace fara suparare Oprea_cristi

Asta e parerea mea tu asculti pe cine vrei si pe cine crezi ca zice mai bine

| Nickname1890 a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Nimeni nu-si cumpara un wii pentru a slabi. SI te contrazic putin de cand lumea si pamantul exista regimul si "exercitiile fizice" nu neaparat alergatul. Nu trebuie neaparat sa alergi ca sa slabesti, cu un program adecvat poti foarte bine sa slabesti acasa.

Fa-mi o favoare daca ai timp cauta programul de fitness Beachbody - Insanity, fa un antrenament de acolo apoi lasa-mi un mesaj.
Peace out.

| alinutzu_6299 a răspuns (pentru Nickname1890):

N-am wiibig grin ca as vrea sa incerc odata ca sa pot sa ma contrazic cu tine ca asa nu am argumenterolling on the floor

| Nickname1890 a răspuns (pentru alinutzu_6299):

Vezi ca ce ti-am zis mai sus nu este pentru wii... e de ajuns un pc cu windows media player pe el tongue. Dar seamana cu ce zicea el pe wii tongue

| alinutzu_6299 a răspuns (pentru Nickname1890):

Aaa k atunci caut

| Cosmin86 a răspuns:

" nu mai mananc dupa ora 7 seara" ti se pare ca faci ceva inteligent?

| spintEE a răspuns:

1.86 la 13 ani? omfg!

| MarijuanaFanNr1 explică (pentru spintEE):

Da cam atat am approape

| Tudorica_Felix_1997 a răspuns:

Cu timpul o sa slabesti chiar si daca te duci la sala, chiar si daca faci programul pe wii
dar iti zic de acum ca o sa dureze intre jum de an si un an pentru ca asa ai organismul
eu de exemplu am 1.86 la 14 ani si 11 luni si am doar 64 kg pentru ca ma ingras foarte greu
acum un an eram chiar prajina daca aveam 51kg si cam 1.80, astea in mare parte pentru ca am crescut repede oricum eu de jum de an nu am mai crescut deci asa cred ca raman
si referitor la sala, deci daca vrei te duci sa faci cardio, exercitii de abdomen si in rest cate 4 serii cu mai multe repetari

| Maria_Stan_1994 a răspuns:

Depinde de organsimul fiecaruia. Eu zic sa iti faci un program, de care sa nu te lasi( cu mancare sanatoasa si sport zilnic). Daca nu vrei sa alergi prin oras, poti sa mergi de 3 ori pe saptamana la alergat, la un stadion, cel mai aproape de locuinta ta. Eu iti dau si niste filmulete care sper sa te ajute : http://www.youtube.com/watch?v=kHSCmwHaGJs
http://www.youtube.com/watch?v=GtnephQNi0Y&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JOuWwvTxCcQ&feature=related
Si nu uita! Alimentatie cat mai sanatoasa bazata pe cruditati, lactate. Asta nu inseamna ca nu mai poti manca de ziua unui coleg sau cand toata lumea mananca o bomboana! NU! O sa-ti faci mai mare pofta daca ii vezi pe ceilalti mancand si tu nu si o sa te duci acasa si tot ce gasesti dulce bagi in gura. Prin urmare: trebuie sa fii echilibrat. Sper ca te-am ajutat. Funda?:)