| Misshaa a întrebat:

Pe ce loc se afla Romania la jocurile Olimpice? Cate medalii avem si la ce?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Romania e pe 16 la general cu 6 medalii.
bronz-gimanstica artistica
haltere-argint, bronz
judo-argtint, argint
tir-aur

6 răspunsuri:
| Tyrr a răspuns:

6 daca nu ma insel...

| Gabriel_Catalin_1998 a răspuns:

Din cate stiu eu, il avem campion olimpic (aur) pe Alin Moldovan la TIR. Si avem bronzul la Judo cu o fata, nu ii stiu numele. happy

| FcUcv a răspuns:

România are 6 medalii (1 aur, 3 argint, 2 bronz)

| Sqk00 a răspuns:

Pe locul 3 la gimnastica feminina.

5 medalii.

| Aleeeexandra a răspuns:

Romania se afla pe locul 15 straight face avem 6 medalii: 1 aur, 3 argint, 2 bronz.
Aur la tir; 2 argint judo, 1 argint si un bronz la haltere si un bronz la gimnastica pe echipe feminin big grin.

| Funyeru_Red_1999 a răspuns:

La ce? pai eu stiu la tir la gimnastica si la judo